Kategoriler

HAKKIMIZDA

 

         Kastamonu MÖ. 5000’li yıllardan bu yana kesintisiz olarak uygarlıklar merkezi olmuş, Osmanlı döneminde de, Cumhuriyet döneminde de hakim rol oynamış bir kenttir ve bu güçlü konumu, kentin yaşamına da yansımıştır. Oldukça renkli, incelmiş bir yaşam kültürüne sahiptir. Buna ek olarak, Türkiye’nin en az kirlenmiş ve zengin doğasına ve doğal beslenme geleneklerine sahip bir bölgedir. Hem kentte, hem kırsalda, çok zengin ve güçlü bir mutfak kültürü vardır.

        Kastamonu Konak İşletmeleri olarak, Kastamonu’da 2003 yılından beri konaklama ve yeme-içme sektöründe hizmet vermekteyiz. Butik otel konsepti çerçevesinde, restoran hizmetlerimiz de butik ve özel olageldi. Kastamonu’nun zengin mutfak kültürüyle yoğurularak ortaya çıkan zengin menülerimiz, yıllardır konağımızın maharetli yerel kadın aşçıları tarafından itinayla hazırlanıyor ve misafirlerimize sunuluyor.
İşte bu yöresel lezzet hazırlama becerimizi, bir adım ileri götürerek, paketlemeye ve daha uzaktaki tüketicilere de ulaştırmaya karar verdik. Bu amaçla öncelikle derin bir araştırmaya giriştik. Özgünlüğü  ve lezzeti koruyarak, Kastamonu’nun hangi ürünlerini öncelikli olarak işleyebiliriz, hangi lezzet ve gıdaları hijyenik ve sağlıklı bir şekilde konserve ederiz ve beğeniye sunarız, ona baktık. Kastamonu doğasında doğal olarak yetişen ve yerel halkın zaten yüzyıllardır konserve, turşu, pestil, marmelat, reçel, kurutulmuş gıda, vb. olarak saklanan gıdalarını araştırdık, geniş bir yelpazede ürün listemizi ortaya çıkardık ve üretime başladık. Bu yelpaze her geçen gün genişlemekte.

       Tamamen Kastamonu doğasından temin ettiğimiz ürünlerimizi “Kastamonu Doğasından” şemsiye markası altında beğeniye sunmaya karar verdik. İmalat markamızı ise, konağımızın ismiyle uyumlu olarak “Uğurlu Çiftlik” olarak belirledik. Ürünlerimizin büyük kısmı, Kastamonu’nun menşeini bildiğimiz bölgelerinden doğruca tarladan ya da köylüden bize ulaşıyor. 2018’den itibaren de hammaddelerimizin büyük kısmını kendi tarlalarımızdan temin etmeye hazırlanıyoruz.

         Tamamen kendi bünyemizdeki personelimiz tarafından, kendi imalathanemizde, her türlü hijyen denetiminde üretilen ürünlerimiz, ilaçsız ve hormonsuz, tamamen doğal şartlarda yetişen meyve, sebze, doğal bitkiler ve tahıllardan yapılıyor. Piyasadaki pek çok benzerinden farklı olarak, içine sevgimizi, yıllara dayanan mutfak deneyimimizi, maharetli Kastamonu’lu kadınların elinin lezzetini katıyoruz ve gerçekten de fark yaratıyoruz. Ürünlerimizi tadan bu farkı anlıyor!

Formülü bizde saklı olan, kuru ve yaş tarhanalar, kızılcık tarhanası, bize özgü reçeller, mis gibi siyez ekmekleri ve kurabiyeleri, artık size bir tık kadar yakın.

Kastamonu’nun siyez buğdayı, unu, sarımsağı, üryani eriği, sahlebi gibi tamamen özgün ve biricik ürünlerini de güvenle sitemizden temin edebilir, güvenilir üreticilerden temin edildiğine inanabilirsiniz.

Türkiye’nin en büyük mantar deposu olan Kastamonu, cömert olduğu aylarda bizim aracılığımızla size doya doya mantar yeme keyfini de yaşatacaktır. Tazesi bitince de turşusunu bizden isteyebilirsiniz.

2018’den itibaren sizlerle keyifli, sağlıklı ve lezzetli bir yolculuğa çıkmaya hazırız. Zaman içinde Kastamonu’ya özgü tarifleri de sizlerle paylaşarak, giderek güçlenen bir sağlıklı beslenme dostluğu geliştirmek, en büyük arzumuz.

Haydi o zaman, buyurun sağlıkla “Kastamonu Doğasından” beslenmeye …

Kastamonu Konak İşletmeleri
Kastamonu Doğasından
Kastamonu Uğurlu Çiftlik